S čím může Rolf terapie pomoci?

✔︎ zlepšení držení těla díky lepšímu vertikálnímu uspořádání

✔︎snadnější a uvolněnější pohyb s menší námaho

✔︎ zlepšení tělesné ohebnosti, pružnosti, rovnováhy a uspořádánízlepšení tělesného vědomí a uvědomění si odlišných možností v pohybu

✔︎menší náklonnost ke zraněním

✔︎zbavení se chronických bolestí

✔︎zvýšení kapacity dýchání

✔︎zvýšení fyzického výkonu díky lépe fungujícímu tělesnému celku

✔︎vyšší odolnost vůči stresu a uvědomění si jeho fyzických náznaků

✔︎ psychický a emocionální vývoj a růst jedince

Lidé vyhledávají Rolfing z různých důvodů: omezená pohyblivost, chronické problémy s bolestí v oblastech čelistního kloubu, bolesti hlavy, poranění krční páteře z dopravních nehod, zánět šlach, syndrom karpálního tunelu, poranění v oblasti ramenního pletence, bolesti zad, skolióza, problémy s kolenním a kyčelním kloubem, bolesti chodidel a jiné problémy, které jsou následkem dřívějšího poranění. Někteří vyhledávají Rolfing pro zlepšení ve sportovních nebo uměleckých výkonech, často z důvodu jednostranného zatížení pohybového aparátu. Jiní chtějí zlepšit vadné držení těla nebo pouze okusit pocit z Rolfingu, pocit lehkosti, pružnosti a osobního růstu, který se dostavuje současně s lepším uspořádáním tělesné formy s gravitací.

Systematické problémy s dýcháním, cirkulaci krve, trávením a obecně s fungováním tělesných organů může být zapříčiněno vadným držením těla, kdy celá tělesná stavba působí zhrouceně. Znovu uspořádáním tělesné stavby mohou být tyto problémy odstraněny.